Fotowoltaika

Fotowoltaika

Wciąż rosnące ceny prądu i obawy o lockdown energetyczny powodują, że temat fotowoltaiki i odnawialnych źródeł energii nie schodzi z pierwszych stron gazet. Zarówno fotowoltaika dla firm, jak i fotowoltaika dla osób prywatnych cieszy się dużą popularnością, a kolejne firmy usługowe związane z tą branżą powstają w całym kraju. Fotowoltaika to rozwiązanie na lata. Nic więc dziwnego, że klienci przed wyborem konkretnej oferty dokładnie sprawdzają firmę i jej referencje. Jak w takiej sytuacji można przekonać do siebie klientów? Dobrym nośnikiem informacji są ulotki reklamowe.

W jakich kampaniach sprawdzają się ulotki reklamowe?

Ulotki reklamowe firm fotowoltaicznych bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku masowych kampanii informacyjnych. Można je rozprowadzać w największych miastach w Polsce (np. Warszawa, Lublin, Katowice, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Radom, Łódź), jak i na terenach małych miasteczek i wsi, gdzie z usług fotowoltaicznych często korzystają m.in. gospodarstwa rolne. Ulotka to także świetny dodatek do produktów i usług (np. montażu instalacji fotowoltaicznej). Można ją uzupełnić o podziękowania za skorzystanie z usług lub unikalne kody rabatowe albo vouchery. Takie kody mogą służyć także, jako świetne narzędzie służące do pomiaru skuteczności kampanii.

Jaka powinna być ulotka dla branży fotowoltaicznej?

Ulotki firm fotowoltaicznych powinny być przede wszystkim oryginalne i wyróżniające się na tle innych, konkurencyjnych marek. Z tego powodu w Ulotki24 nie stosujemy szablonowych rozwiązań i dbamy o to, aby ulotki były czytelne i nowoczesne, a co za tym idzie – skuteczne. Oferujemy profesjonalne kreacje graficzne ulotek od początku do końca stworzone pod preferencje klienta oraz wymagania branży, w której działa jego marka. Do swoich projektów przekazujemy prawa autorskie. Płacisz raz, a drukujesz – ile chcesz. Realizujemy także druk ulotek w sprawdzonej drukarni internetowej z bezpłatną dostawą.

Potrzebujesz projektu ulotki reklamowej firmy fotowoltaicznej? Sprawdź ofertę Ulotki24

Zlecenie projektu grafiki ulotki reklamowej da ci pewność, że Twoja kreacja będzie unikalna i zostanie z łatwością zapamiętana przez odbiorców. Sprawdzeni graficy zatrudnieni przez Ulotki24 wykonają dla Ciebie profesjonalne materiały reklamowe np. ulotki, gazetki, katalogi, teczki ofertowe, broszury itp. Zadbają przy tym o takie szczegóły, jak:

 • Odpowiednio dobrane i stonowane kolory – kontrast między tłem a literami; nieszablonowe grafiki;
 • Rozkład tekstu – konkretne fragmentu tekstu (np. hasło reklamowe, nazwa firmy, CTA) zostaną wyróżnione; tekst zostanie podzielony w taki sposób, aby odbiorcy od razu mogli znaleźć odpowiedzi na najważniejsze dla nich pytania (kto?, co?, gdzie?, jak?);
 • Nowoczesny design – gwarantujemy, że ulotka zostanie zaprojektowana w taki sposób, aby już na pierwszy rzut oka docierała do świadomości konkretnie sprecyzowanej grupy odbiorców. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania i najlepsze programy graficzne.

Ulotka reklamowa to bardzo dobry sposób na poinformowanie odbiorców o swoich usługach np. pompach ciepła, ogrzewaniu podłogowym, montażu z zakresu instalacji fotowoltaicznych, nowoczesnych systemach fotowoltaicznych dla domu i biznesu itp. Na jej łamach należy zamieścić kluczowe zalety korzystania z odnawialnych źródeł energii m.in. obniżenie kosztów energii elektrycznej, szybki zwrot z inwestycji, możliwość skorzystania z dofinansowania (np. z programu Mój Prąd).

Kolportaż ulotek reklamowych firm fotowoltaicznych

Ulotki24 zajmuje się także rzetelnym kolportażem materiałów reklamowych na terenie całego kraju. Stosujemy staranną weryfikację kolportażu, którą przedstawiamy naszym klientom w dokładnych raportach z kolportażu. Dzięki temu już od ponad 10 lat cieszymy się pozytywną opinią i referencjami! Skontaktuj się z naszym przedstawicielem, aby uzyskać szczegółowe informacje oraz cennik kreacji graficznych ulotek reklamowych, oraz ich kolportażu w konkretnym rejonie dystrybucji.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja to jedna z branż, w których ulotki reklamowe świetnie się sprawdzają. Kolportaż materiałów reklamowych door to door pozwala bowiem na szybkie dotarcie do konkretnie sprecyzowanych grup docelowych. Świetnie sprawdzi się dla osób, które stawiają na reklamę lokalną, skierowaną do społeczności np. zamieszkującej dane miasto. Sport i rekreacja to obszerna branża, do której zaliczyć można m.in. sklepy ze sprzętem sportowym, siłownie, kluby fitness, baseny, szkoły tańca, czy usługi trenerów personalnych. Jak dotrzeć do swoich potencjalnych klientów w branży sportowej i rekreacyjnej poprzez ulotki reklamowe?

Określ swoją grupę docelową

Zanim zajmiesz się kreacją graficzną ulotki reklamowej, najpierw określ swoją grupę docelową. To od niej zależy to, jak powinna wyglądać dobra ulotka reklamowa, jakie treści powinny się na niej znaleźć i przede wszystkim, jaka forma kolportażu okaże się najskuteczniejsza. Innym językiem będziesz mówić do nastolatków, aby zachęcić ich do skorzystania z zajęć tanecznych w okresie wakacji, a innym do seniorów, aby poinformować ich o zajęciach ruchowych dla emerytów w klubie fitness.

Celem ulotki reklamowej jest wzbudzenie pozytywnych emocji i stworzenie potrzeb odbiorców. Musisz więc zadbać o chwytliwe hasło i konkretnie sprecyzowaną ofertę. I tutaj dochodzimy do kwestii związanych z kreacją graficzną materiałów reklamowych oraz ich drukiem i dystrybucją.

Jak przygotować dobrą ulotkę dla branży sportowej i rekreacyjnej?

W pierwszej kolejności wybierz odpowiedni format ulotki. Określ, czy potrzebujesz zwykłej ulotki DL, ulotki składanej, a może broszury reklamowej? Pamiętaj, że ulotka musi być czytelna. Jeśli więc wiesz, że treść może nie zmieścić się na jednej stronie, lepiej będzie wybrać druk dwustronny albo postawić na ulotkę składaną, niż próbować na siłę zmniejszać czcionkę, czy pisać skrótowcami.

Firma Ulotki24 proponuje profesjonalny druk ulotek i innych materiałów reklamowych (wizytówki, broszury, gazetki) w sprawdzonej drukarni internetowej z dostawą za 0 zł. Dbamy o to, aby ulotki były wykonane na wysokiej jakości papierze. Pomożemy ci w określeniu najlepszej gramatury i rodzaju papieru. Dzięki temu Twoje ulotki będą przykuwać wzrok odbiorców i wyróżniać się solidnością i starannością wykonania. Pamiętaj, że takie elementy również świadczą o Twojej marce.

Jaka kreacja graficzna dla ulotki reklamowej?

Kiedy określisz już kwestie techniczne (format ulotki, rodzaj papieru, druk), pozostaje kwestia stworzenia kreacji graficznej. Ulotka to forma reklamy, z którą odbiorca zapoznaje się szybko, często w biegu (np. na ulicy podczas drogi do pracy, albo przy wyciąganiu ze skrzynki pocztowej w bloku czy domku jednorodzinnym). Musi więc ona od razu przykuć uwagę i zainteresować treścią (najlepiej chwytliwym hasłem reklamowym).

Projektowanie ulotki najlepiej zlecić profesjonalnym grafikom lub user experience design. Zadbają oni o oryginalną grafikę i odpowiednie rozmieszczenie treści na materiale reklamowym. Korzystając z usług grafików Ulotki24 masz pewność, że przekażemy ci prawa autorskie do projektu. Będziesz więc mógł drukować ulotki w każdym, dowolnym momencie, także po zakończeniu współpracy. Możemy też wydrukować dla Ciebie już gotowe materiały reklamowe w sprawdzonej drukarni internetowej.

Dlaczego warto skorzystać z usług operatora pocztowego Ulotki24?

Ulotki24 to także profesjonalny operator pocztowy. Zajmujemy się kolportażem materiałów reklamowych. Oferujemy szeroki zakres roznoszenia ulotek (kolportaż punktowy, kolportaż bezadresowy do skrzynek pocztowych w blokach i domkach jednorodzinnych, kolportaż adresowy, wydawanie ulotek klientom i przechodniom).

Korzystając z naszych usług, możesz więc zdecydować się na kompleksową ofertę związaną z przygotowaniem kreacji graficznej ulotek, drukiem i dystrybucją w określonym rejonie kolportażu. Taka kompleksowa oferta znacznie przyspieszy i ułatwi przebieg twojej kampanii reklamowej. Swoje usługi proponujemy na terach wiejskich, miejsko-wiejskich, a także w największych miastach w Polsce np. Warszawa, Kraków, Radom, Łódź, Gdynia, Katowice, Białystok, Rzeszów, Poznań, Gdańsk, Nowy Targ.

Edukacja

Stworzenie odpowiedniej kreacji graficznej ulotki jest jednym z najistotniejszych elementów powodzenia kampanii reklamowej. Szczególnie w przypadku branży edukacyjnej (np. korepetycje, szkółki piłkarskie, szkoły językowe, szkoły policealne), gdzie materiały reklamowe często skierowane są nie tylko do rodziców, ale także do dzieci i młodzieży, warto postawić na profesjonalne wykonanie ulotki. Nie wystarczy się tylko zareklamować wśród odbiorców, należy być w tym lepszym od konkurencji. Jak powinna wyglądać dobra ulotka reklamowa? Jakie jej elementy wpływają na faktyczny wzrost sprzedaży? Sprawdź, jakie są dobre praktyki w tym zakresie!

Jak powinna wyglądać dobra ulotka reklamowa?

Dobrze zaprojektowana ulotka reklamowa powinna być przede wszystkim czytelna i przejrzysta. Osoba, do której trafia materiał reklamowy, powinna od razu wiedzieć, czego dotyczy ulotka i kto się reklamuje. Może to być nazwa produktu lub nazwa firmy plus jej logo. Część opisowa ulotki powinna być krótka i treściwa. Pisz konkretnie czego dotyczy oferta, nie stosuj tzw. wypełniaczy słownych.

Z ulotkami reklamowymi odbiorcy często zapoznają się na ulicy, czy na szkolnych korytarzach czekając na dzieci kończące lekcje. Przekaz musi więc być krótki i konkretny, tak aby łatwo zapadł w pamięć. Na szczegółowe zapoznanie się z ofertą firmy jeszcze przyjdzie czas. Głównym celem ulotki reklamowej jest zainteresowanie i zbudowanie świadomości na temat istnienia danych usług. W przypadku branży edukacyjnej ulotki reklamowe są bardzo popularne wśród:

 • Prywatnych szkół tańca i szkół sportowych dla dzieci i młodzieży;
 • Dodatkowych zajęć edukacyjnych i wychowawczych np. w domach kultury itp.;
 • Korepetycji i kursów przygotowawczych do egzaminów – szczególnie w okresie matur, egzaminów ósmoklasisty, zakończenia roku szkolnego lub semestru;
 • Kolonii i półkolonii oraz warsztatów edukacyjnych – w czasie wakacji, ferii zimowych lub zimowej przerwy świątecznej.

Na ulotce obligatoryjnie powinna się znaleźć również informacja o tym, jak skorzystać z oferty. W tym miejscu warto zastosować CTA, czyli wezwanie do akcji. Najlepiej, aby był to prosty komunikat typu: „Zapisz swoje dziecko już teraz! Dzwoń na numer telefonu…” Lub „Szczegóły na temat kursu maturalnego znajdziesz na stronie WWW. Skorzystaj z oferty i zrób pierwszy krok na drodze do studiowania na wymarzonej uczelni!”.

Gdzie warto roznosić ulotki reklamowe?

W przypadku branży edukacyjnej bardzo ważny jest również rejon dystrybucji ulotek reklamowych. Warto postawić tutaj na kolportaż punktowy. Ulotki warto roznosić na terenie szkół, przedszkoli, uczelni, miejscach często odwiedzanych przez rodziców z dziećmi. Profesjonalni operatorzy pocztowi (np. Ulotki24) posiadają wszelkie pozwolenia, aby roznoszenie ulotek w takich miejscach było legalne. Dzięki temu z łatwością dotrzesz ze swoimi materiałami reklamowymi do konkretnie sprecyzowanej grupy docelowej. Czyli osób, które faktycznie mogą zainteresować się Twoją ofertą.

Kto zaprojektuje dla ciebie ulotki?

Jeśli potrzebujesz pomocy przy zaprojektowaniu ulotki reklamowej dla swojej marki, możesz skorzystać z usług firmy Ulotki24. Posiadamy wieloletnie doświadczenie przy tworzeniu kreacji graficznych i projektowaniu materiałów reklamowych dla wielu firm, w tym również tych z branży edukacyjnej. Zatrudniamy najlepszych grafików, którzy zadbają o profesjonalny design ulotki i odpowiednie rozmieszczenie treści. Zajmujemy się także profesjonalnym i szybkim drukiem ulotek.

Możesz więc skorzystać z kompleksowej oferty usług Ulotki24 i zadbać o to, aby przygotowane materiały reklamowe zostały rozdysponowane w odpowiednie miejsca. Już od ponad 10 lat zajmujemy się kolportażem materiałów reklamowych, takich jak ulotki, gazetki reklamowe, broszury, katalogi, teczki ofertowe itp. Swoje usługi świadczymy zarówno na terenach wiejskich, miejsko-wiejskich, jak i w największych miejscowościach w Polsce m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Radomiu, Lublinie, Katowicach, Białymstoku, Rzeszowie, Nowym Targu. O szczegółową, indywidualną ofertę, pytaj naszego przedstawiciela.

Usługi medyczne

Ulotka reklamowa branża medyczna  

Ulotki reklamowe, broszury informacyjne czy bezpłatne gazetki poradnikowo-edukacyjne, zazwyczaj nie kojarzą się nam z branżą usług medycznych. Wydaje się, że lekarze, pielęgniarki czy fizjoterapeuci (czyli mówiąc ogólnikowo – branża medyczna), nie muszą się reklamować. Jednak wbrew pozorom tworzenie i kolportaż takich materiałów nie jest obcy tej branży. Swoje ulotki, broszury, wizytówki, a nawet gazetki dla pacjentów tworzą sieci prywatnych przychodni np. Lux Med., Medicover itp. Często na druk ulotek czy wizytówek decydują się także fizjoterapeuci, masażyści, czy pielęgniarki oferujący swoje usługi np. z dojazdem do pacjenta. Co może, a co powinno znaleźć się na takiej ulotce usług medycznych?

ulotka medyczna

Jak powinna wyglądać dobra ulotka medyczna?

Dobrze przygotowana ulotka nie powinna być szablonowa. Szczególnie w przypadku usług medycznych jest to niezwykle istotne. W tym przypadku na nic mogą zdać się chwytliwe, krzykliwe hasła. Chociaż oczywiście nie należy rezygnować z przedstawienia korzyści związanych z daną usługą (np. poród w prywatnym szpitalu to pewna jednoosobowa sala porodowa, zabiegi laserowej korekcji wzroku uwolnią cię od noszenia okularów i soczewek kontaktowych itp.). Należy mieć jednak na uwadze, do jakiej grupy docelowej kierujemy ulotkę i zadbać o to, aby była ona napisana odpowiednim językiem.

Oprócz przedstawienia zalet danych usług standardowo należy umieścić na niej dane teleadresowe punktu usługowego (np. konkretnego szpitala, przychodni etc.) lub osoby wykonującej zabiegi medyczne (szczególnie imię i nazwisko, opcjonalnie nazwa firma, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i można Cię znaleźć pod tą nazwą np. w sieci). Możesz zastanawiać się, jak zmieścić wszystkie niezbędne informacje na niewielkim druku reklamowym np. ulotce o formacie A6 lub DL?

Tym mogą zająć się dla Ciebie profesjonalni graficy z firmy Ulotki24, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu kreacji graficznych. Zadbają oni o to, aby na ulotce czy w broszurze znalazły się wszelkie niezbędne informacje, a przy tym były one rozmieszczone w odpowiedni sposób. Tak, aby ulotka była czytelna, a informacje na niej zawarte zapadały w pamięć odbiorców.

Jaka grafika na ulotkę usług medycznych?

Nawet najlepiej przygotowana treść nie zapadnie w pamięć odbiorców, jeśli nie będzie uzupełniona o grafikę. Pamiętaj o tym, że większość zdjęć, które możesz znaleźć w sieci (np. w wyszukiwarce Google grafika), jest objęta prawami autorskimi. Wykorzystywanie takich grafik komercyjnie, bez pozwolenia, choćby na ulotkach reklamowych czy teczkach ofertowych, może spowodować odpowiedzialność karną.

Nasi graficy zadbają o to, aby kreacja graficzna Twojej ulotki była oryginalna, estetycznie wykonana. Przekażemy Ci także prawa autorskie. Płacisz raz, a drukujesz, ile chcesz, i kiedy chcesz. Nie narażasz się przy tym na odpowiedzialność karną. Niepowtarzalna ulotka z unikalną grafiką zostanie także lepiej zapamiętana przez odbiorców.

ulotka medyczna

Jaki kolportaż ulotek usług medycznych?

W przypadku branży medycznej bardzo dobrze sprawdzi się kolportaż punktowy. Punktowa dystrybucja materiałów reklamowych polega na dostarczaniu ich do wskazanych punktów (np. przychodni zdrowia) w określonym rejonie kolportażu. W przypadku branży medycznej warto postawić na profesjonalne roznoszenie ulotek do: szpitali, ośrodków zdrowia, przychodni POZ, gabinetów medycznych – czyli wszędzie tam, gdzie można spotkać największą ilość odbiorców danej grupy docelowej. Można tutaj postawić nawet na wąską specjalizację. Np. ulotki usług rehabilitacyjnych roznosić do przychodni ortopedycznych albo ulotki dotyczące porodów w prywatnych szpitalach pozostawić w klinikach prowadzenia ciąży.

 Profesjonalne roznoszenie ulotek proponują operatorzy pocztowi (np. Ulotki24). Korzystając z usług operatora pocztowego, zyskujesz pewność, że twoje materiały zostają rozdystrybuowane w odpowiedni i szybki sposób. A tym samym szybko trafią do rąk odbiorców. Firma Ulotki24 proponuje kompleksowe usługi związane z projektowaniem ulotek i kreacji graficznych materiałów reklamowych, a także drukiem ulotek oraz kolportażem. Działamy na terenie małych miasteczek i wsi, a także w największych miejscowościach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Szczecin, Łódź, Kraków, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Radom).

Gabinety kosmetyczne

Ulotki reklamowe salonu kosmetycznego i fryzjerskiego

Reklama bezpośrednia to często jeden z najlepszych sposobów zdobycia uwagi klientów i zainteresowaniach ich swoją ofertą. Sprawdza się ona również w branży usług kosmetycznych. Szczególnie dla osób, które prowadzą małe lokalne gabinety kosmetyczne czy salony piękności, ulotki reklamowe mogą okazać się „strzałem w dziesiątkę”. Dzięki nim można szybko dotrzeć do lokalnej społeczności zainteresowanej zabiegami upiększającymi i zabiegami medycyny estetycznej. Dobrze zaprojektowana kreacja graficzna na ulotce, wysokojakościowy wydruk i odpowiednia dystrybucja z pewnością są w stanie przynieść wymierne korzyści w postaci większego zainteresowania usługami, a tym samym pozyskania nowych klientów.

Jak tworzyć skuteczne i atrakcyjne ulotki promujące gabinet?

Branża kosmetyczna z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. W Polsce coraz modniejsze stają się zabiegi, które do tej pory kojarzone były raczej z celebrytami albo zabiegami bardzo drogimi, wykonywanymi tylko w największych miastach, albo w ogóle – poza granicami kraju. Ulotki reklamowe to świetny sposób na poinformowanie swoich odbiorców o ofercie, w której często znajdują się takie zabiegi, jak:

 • Mikrodermabrazja;
 • Sonoforeza;
 • Endermologia (masaż podciśnieniowy);
 • Mezoporacja;
 • Lifting manualny;
 • Refleksologia terapeutyczna;
 • Body space;
 • Oczyszczanie wodorowe.

Chociaż z perspektywy kosmetyczki są to bardzo popularne zabiegi, dla wielu osób niezwiązanych z branżą beauty na co dzień, mogą one brzmieć co najmniej enigmatycznie. Kolportaż materiałów reklamowych wśród odpowiednio dobranej grupy docelowej może poinformować odbiorców nie tylko o tym, że oferujesz takie usługi, ale także o tym, że coś takiego w ogóle istnieje! W ten sposób stwarzasz potrzeby swoich odbiorców i od razu dajesz im na nie odpowiedź.

Jakie powinny być ulotki usług kosmetycznych?

Odpowiednia kreacja graficzna ulotki to jeden z dwóch najważniejszych elementów związanych z powodzeniem tego typu kampanii reklamowej. Pomijając kwestie oczywiste, takie jak przejrzystość ulotki (wyraźna, łatwa do rozczytania czcionka, odpowiednio dobrane do siebie kolory, przykuwająca uwagę grafika z logotypem marki itp.), warto zwrócić również uwagę na właściwe rozmieszczenie treści.

Jest to szczególnie istotne w przypadku małoformatowych ulotek czy broszur reklamowych, gdzie miejsca do umieszczenia treści jest niewiele. Warto to zadanie powierzyć profesjonalnym grafikom, którzy zaprojektują ulotkę w taki sposób, aby przyciągała ona uwagę odbiorców i dawała prostą odpowiedź na najważniejsze pytanie – czyli jaką korzyść zyska odbiorca, który skorzysta z oferty.

Takie usługi oferuje firma Ulotki24. Posiadamy już ponad 10-letnie doświadczenie w tworzeniu kreacji graficznych ulotek reklamowych oraz innych materiałów reklamowych (wizytówki, teczki ofertowe, broszury, katalogi, plakaty). Zatrudniamy najlepszych grafików i user experience designer, którzy mogą stworzyć dla Ciebie unikalne, oryginalne ulotki i zaprojektować grafiki do social mediów i strony internetowej.

Co powinno znaleźć się na ulotce promującej gabinet kosmetyczny?

Masz już zaprojektowane i wydrukowane ulotki reklamowe swojej marki? Świetnie! Teraz czas na to, aby trafiły one we właściwe ręce i do odpowiednich skrzynek pocztowych w blokach i domkach jednorodzinnych. Kolportaż materiałów reklamowych najlepiej zlecić profesjonalnemu operatorowi pocztowemu (np. Ulotki24). Zyskujesz wtedy pewność, że zostaną one szybko i sprawne dostarczone do odbiorców. Ulotki24 dba o prawidłową weryfikację kolportażu i przygotowuje obszerne raporty z kolportażu dla swoich klientów. Nasze usługi oferujemy we wszystkich największych miejscowościach w Polsce m.in.: w Warszawie, Krakowie, Radomiu, Białymstoku, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Rzeszowie, Lublinie, Nowym Targu.

Nasi eksperci pomagają także w określeniu odpowiedniej formy dystrybucji (kolportaż adresowy, kolportaż bezadresowy, wydawanie ulotek klientom i przechodniom, kolportaż punktowy) oraz rejonu dystrybucji. To ważne z punktu widzenia dotarcia do właściwej grupy docelowej. W przypadku usług kosmetycznych grupę tę stanowić będą kobiety. Od konkretnej oferty danego salonu kosmetycznego zależy grupa wiekowa do której kierujemy kolportaż. Mogą to być młode osoby w wieku 18-25 lat, lub przeciwnie – kobiety w wieku 65+. Nad tym aspektem warto zastanowić się jeszcze przed przygotowaniem ulotki reklamowej.  

Usługi budowlane

Usługi budowlane to jedna z branż, dla których kolportaż ulotek reklamowych jest wciąż jedną z najważniejszych i najskuteczniejszy metod pozyskiwania klientów. Zanim jednak ulotka trafi w ręce klientów, musi zostać odpowiednio zaprojektowana i wydrukowana. Sam rejon kolportażu i sposób dystrybucji jest ważny, jednak to od prawidłowo wykonanej ulotki zależy, czy klienci po zapoznaniu się z jej treścią, zainteresują się usługami danej firmy i skorzystają z proponowanej oferty. Jak zadbać o to, aby wyróżnić się na tle konkurencji, a ulotka nie trafiła z rąk odbiorców od razu do śmietnika? Dowiedz się, jak powinna wyglądać dobra ulotka!

Ulotki reklamowe usług budowlanych

Usługi budowlane cieszą się dużą popularnością także w czasach kryzysu. W końcu każdy musi mieć gdzie mieszkać. A co za tym idzie, wciąż powstają nowe domy i nieruchomości wielorodzinne. Budowane są osiedla bloków i domków. Prym wiodą również prywatne inwestycje budowlane. Co to oznacza dla branży usług budowlanych? Przede wszystką dużą konkurencję. Ale także duży rynek zbytu. Dobrze zaprojektowane ulotki reklamowe oraz precyzyjnie określony rejon dystrybucji, pozwolą ci dotrzeć do potencjalnych klientów.

Jak powinna wyglądać ulotka reklamowa usług budowlanych?

Każda ulotka reklamowa musi być przede wszystkim precyzyjna i konkretna. W przypadku usług budowlanych warto zamieścić w niej dokładne informacje na temat oferty. Na Twojej ulotce powinien znaleźć się choćby ramowy zakres usług, które oferujesz np. wznoszenie budynków, rozbiórki, montaż, przebudowa, zbrojenia, murowanie ścian, ocieplania budynków, instalacje elektryczne, instalacje wodno-kanalizacyjne etc.

Do dwóch najważniejszych treści na ulotce reklamowej zalicza się nazwę firmy oraz dane teleadresowe, tak aby klienci mogli cię znaleźć. Nazwa firmy powinna być dobrze wyeksponowana. Tak samo, jak dane firmy (adres, strona WWW, numer telefonu, e-mail). W tym przypadku nie korzystaj z małej czy kiepsko czytelnej czcionki. Pamiętaj, że nawet w przypadku ulotek w małym formacie, możesz wykorzystać obie jej strony. Dzięki temu druk ulotek będzie tani, a ty w pełni wykorzystasz miejsce na papierze. Duże znaczenie ma tutaj całokształt kreacji graficznej ulotki.

Dobre praktyki przy kreacji ulotki usług budowlanych

Firma Ulotki24 proponuje kompleksowy zakres usług związany z przygotowywaniem oraz dystrybucją ulotek reklamowych dla firm oferujących usługi budowlane. Swoje usługi związane z kolportażem materiałów reklamowych świadczymy na terenie całego kraju (w tym największych miejscowościach np. Warszawa, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Katowice, Radom, Białystok). Dbamy o prawidłową weryfikację kolportażu. Możemy podjąć się dystrybucji przygotowanych przez Ciebie ulotek, a także zaprojektować własną kreację graficzną dla Twojej marki. Ważne! Przekażemy Ci prawa autorskie do projektu. Płacisz raz, drukujesz – ile chcesz!

Czym wyróżniają się skuteczne ulotki usług budowlanych?

Aby ulotka reklamowa firmy budowlanej była skuteczna, powinna zawierać optymalną ilość treści, dobrze wyeksponowane chwytliwe hasło oraz dane firmy. Język, którego używasz na ulotce, powinien być skierowany do konkretnej grupy docelowej. W przypadku usług budowlanych ulotki najczęściej będą skierowane do osób młodych, które stawiają nieruchomości lub przedsiębiorców budowlanych (np. deweloperów). Język powinien więc być profesjonalny, świadczący o rzetelności Twoich usług. W Ulotki24 zatrudniamy najlepszych grafików, którzy stworzą dla Ciebie indywidualny projekt grafiki reklamowej.

Zadbają oni nie tylko o odpowiednią treść, ale także jej rozmieszczenie, nawet na ulotkach niewielkoformatowych. To ważne, aby treść nie dominowała nad obrazem i odwrotnie. Ulotka powinna rzucać się w oczy, a kreacja graficzna powinna być unikalna (ułatwi to zapamiętanie treści), jednak nie oznacza to, że musi być ona krzykliwa.

Oferujemy także tani i ekspresowy druk ulotek w sprawdzonej drukarni internetowej. Z nami możesz wydrukować ulotki online z bezpłatną dostawą za 0 zł. Dzięki temu szybko trafią one do kolportażu, a tym samym do rąk i skrzynek pocztowych Twoich klientów. Twoje ulotki możemy roznosić do skrzynek pocztowych w blokach lub domkach jednorodzinnych (kolportaż adresowy, bezadresowy). Naszym klientom proponujemy także kolportaż punktowy. W przypadku firm budowlanych świetnie sprawdzi się kolportaż przy supermarketach budowlanych, czy też np. w urzędach przy wydziale architektury. 

Piekarnia

Głównym celem ulotki reklamowej jest przyciągnięcie uwagi klientów i skłonienie ich do skorzystania z Twojej oferty. To często wykorzystywany i skuteczny sposób na reklamę bezpośrednią. Kolportaż materiałów reklamowych mogą wykorzystać także piekarnie i sklepy ze zdrowym pieczywem. Dzięki temu możesz zareklamować nowo otwarty lokal, poinformować o zmianie w ofercie i wyróżnić się na tle konkurencyjnych – sieciowych i prywatnych piekarni. Krótko mówiąc, możesz przeprowadzić skuteczną kampanię promocyjną swojej marki. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak wygląda ulotka i do kogo jest skierowana?

Jak powinien wyglądać projekt ulotki reklamowej?

Projekt ulotki reklamowej należy rozpocząć od określenia grupy docelowej, do której kierujesz swoje materiały. Zarówno sama kreacja graficzna, jak i treść ulotki (język, którym się posługujesz), powinien być dopasowany do ich potrzeb i preferencji. Tworząc projekt, należy wziąć także pod uwagę dobre praktyki przy tworzeniu ulotek.

Chociażby odpowiedni dobór koloru tła i liter. Te kolory powinny dawać odpowiedni kontrast, tak aby treść była czytelna. Znaczenie ma tutaj również sama wielkość czcionki. Nie powinna być ona zbyt mała (szczególnie, jeśli Twoją grupą docelową są osoby starsze). Ale, nie możesz także popadać w skrajności i stosować czcionki zbyt dużej – nie zmieścisz wtedy na niej wszystkich niezbędnych informacji. To również dobry moment na wybranie formatu ulotki.

Jakie treści powinny znaleźć się na ulotce reklamowej?

Kiedy już wiesz, jak powinien wyglądać sam projekt graficzny i jaki będzie jej format, możesz zacząć układać treść, która znajdzie się na ulotce. Tutaj warto postawić na chwytliwe hasło, które wyróżni Twoją piekarnię i wypieki. Hasło powinno być wyróżnione (większa czcionka, inny kolor etc.) i zapadające w pamięć. Im krótsze, tym lepsze. Warto umieścić je zaraz obok nazwy i logotypu piekarni.

Obligatoryjnym elementem treści na ulotce reklamowej są także dane teleadresowe. Dokładny adres i numer telefonu do placówki to minimum, o jakie musisz zadbać. Dobrze jest także (opcjonalnie) umieścić adres e-mail oraz stronę WWW piekarni, gdzie Twoi klienci będą mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą, na którą nie ma miejsca na ulotce czy broszurze reklamowej.

Pozostała treść ulotki zależy od tego, jaki jest cel reklamy i co chcesz przekazać odbiorcom. Może to być reklama nowej oferty (np. pieczywo bezglutenowe, pieczywo niskowęglowodanowe, pieczywo pełnoziarniste etc.), albo nowej lokalizacji piekarni. Tutaj również pamiętaj o tym, żeby pisać krótko i konkretnie. W ulotce reklamowej musisz obiecać odbiorcom konkretne korzyści, które mają skłonić ich do wyboru właśnie Twojej piekarni. Zwróć uwagę na to, aby treść była dla nich atrakcyjna, zawierała wezwanie do akcji i pobudzała wyobraźnię.

Kto przygotuje projekt ulotki reklamowej?

Dobry projekt ulotki reklamowej mogą przygotować dla ciebie najlepsi graficy zatrudnieni przez agencje marketingowe np. Ulotki24. Nasi specjaliści zadbają o wszelkie aspekty związane z przygotowaniem ulotki dla piekarni i wszelkich innych branż. Przekażemy Ci także prawa autorskie do projektu. Płacisz raz – drukujesz, ile chcesz. Kreacja graficzna ulotki piekarni będzie unikalna i nieszablonowa. Z pewnością wyróżni się ona na tle ulotek przygotowanych z gotowych szablonów lub bezpłatnych kreatorów graficznych. Oferujemy także profesjonalny druk ulotek w sprawdzonej drukarni internetowej. Swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski, w tym w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Olsztynie, Białymstoku, Nowym Targu, Lublinie, Radomiu.

Jaki kolportaż ulotek reklamowych piekarni jest najlepszy?

Tradycyjna forma reklamy, jaką jest kolportaż materiałów reklamowych, bardzo dobrze sprawdzi się szczególnie wśród osób starszych oraz w przypadku, gdy dobrze znasz swoją grupę docelową i jej zwyczaje. W przypadku piekarni reklama najczęściej skierowana jest do osób mieszkających w niewielkiej odległości (np. od osiedla) lub pracujących w pobliżu.

Najlepiej sprawdza się wtedy kolportaż bezadresowy oraz kolportaż punktowy. Firma Ulotki24 posiada status operatora pocztowego. Zajmujemy się profesjonalnym roznoszeniem ulotek. Zawsze dbamy o prawidłową weryfikację pracy hostess i roznosicieli ulotek, co potwierdzamy w swoich obszernych i dokładnych raportach z kolportażu.

Piekarniom oraz cukierniom proponujemy kolportaż bezadresowy. W jego zakresie znajduje się umieszczanie niezaadresowanych imiennie ulotek i innych materiałów reklamowych (broszur, katalogów, gazetek) do skrzynek pocztowych w domkach jednorodzinnych i blokach. Dobrym rozwiązaniem dla piekarni i cukierni może być także kolportaż punktowy, czyli pozostawienie ulotek w dużych zakładach pracy i instytucjach znajdujących się w odpowiedniej odległości od sklepu.

Ulotki wyborcze

Ulotki wyborcze to nieodzowny punkt wszelkich kampanii wyborczych. Już na kilka tygodni przed planowanymi wyborami na ulice polskich miast i do skrzynek pocztowych w blokach i domkach jednorodzinnych trafiają ulotki poszczególnych partii politycznych i ich kandydatów. I nic dziwnego. Profesjonalny kolportaż materiałów reklamowych to wciąż najlepszy sposób na szybkie i sprawne dotarcie do nawet największych grup docelowych w każdej grupie wiekowej (także osób wykluczonych cyfrowo). Zakres rozdawania ulotek w przypadku kolportażu wyborczego może być bardzo szeroki. Często łączy się przy tym kolportaż bezadresowy, kolportaż punktowy i wręczanie ulotek klientom i przechodniom. A jak powinna wyglądać kreacja graficzna ulotki wyborczej?

ulotki wyborcze

Co wyróżnia ulotki wyborcze?

Kreacje graficzne ulotek wyborczych znacząco różnią się od projektów ulotek reklamowych np. sklepów, punktów usługowych czy restauracji. Zazwyczaj znajduje się na nich niewielka ilość treści. Często jest ona ograniczona do chwytliwego hasła wyborczego, imienia i nazwiska kandydata, nazwy partii, z której startuje oraz numeru na liście wyborczej. Grafika z kolei ograniczona jest do zdjęcia kandydata na jednolitym tle. Takie ulotki wyglądają profesjonalnie i wzbudzają zaufanie wyborców. Wydawać by się mogło, że w takiej sytuacji nie ma miejsca na różnorodność czy oryginalność. Nic bardziej mylnego!

Jak stworzyć profesjonalną kreację graficzną ulotki wyborczej?

W takiej sytuacji tym bardziej należy postawić na unikalność! Tylko wtedy kandydat będzie w stanie zostać zapamiętany przez wyborców. A także wyróżnić się w pozytywny sposób. W okresie kampanii wyborczych nie warto oszczędzać na ulotkach. Kreację graficzną ulotki najlepiej zlecić profesjonalnym grafikom. Sprawdzone i doświadczone osoby zatrudnia firma Ulotki24, która posiada już przeszło 10-letnie doświadczenie w tym zakresie. Nasi graficy stawiają na unikalność i nowoczesność. Korzystają z najlepszych programów graficznych i zawsze biorą pod uwagę, potrzeby i wartości klienta.

Zadbamy o to, aby ulotki wyborcze były odpowiednio zaprojektowane. Co istotne, przekażemy ci prawa autorskie do wykonanego projektu. Płacisz raz – drukujesz, ile chcesz! Zajmujemy się także drukiem ulotek, drukiem plakatów i innych materiałów reklamowych w sprawdzonej drukarni internetowej z bezpłatną dostawą za 0 zł.

ulotki wyborcze druk

Profesjonalne roznoszenie ulotek wyborczych – na co zwrócić uwagę?

W przypadku ulotek wyborczych kluczowe znaczenie ma również szybka dystrybucja. W krótkim okresie kampanii przedwyborczej ulotki muszą trafić do szerokiego grona odbiorców. Operator pocztowy Ulotki24 oferuje szeroki zakres rozdawania ulotek oraz plakatowania. W tym kolportaż bezadresowy, kolportaż punktowy, kolportaż adresowy oraz wręczania ulotek klientom i przechodniom.

W ten sposób kandydaci zarówno największych partii politycznych (PIS, PO, NL, SP, PSL, Konfederacja, Lewica Razem, Nowoczesna), jak i tych nieco mniejszych (PL2050, Kukiz 15, Porozumienie, Partia Zieloni, Inicjatywa Polska), mogą dotrzeć do swoich odbiorców i zaprezentować swój program. Ulotki24 jest operatorem pocztowym, który dba nie tylko o profesjonalne roznoszenie ulotek, ale także sposób weryfikacji kolportażu.

Stosujemy kilka metod weryfikacji pracy roznosicieli ulotek i hostess, które przedstawiamy w obszernych raportach z kolportażu dla klientów. Dzięki temu masz pewność, że Twoje profesjonalnie zaprojektowane i wydrukowane ulotki, trafiły do odbiorców w danym rejonie kolportażu. Kolportaż materiałów reklamowych prowadzimy na terenie największych miast w Polsce (Warszawa, Poznań, Szczecin, Łódź, Kraków, Olsztyn, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Radom), a także na terenie obszarów wiejsko-miejskich i wiejskich).

E-commerce

Ulotki reklamowe to jedna z najpopularniejszych form reklamy bezpośredniej. Bardzo dobrze sprawdza się przy otwarciu nowych sklepów czy punktów usługowych, a także przy promocji nowej oferty lub promocji. Zanim zdecydujesz się na kolportaż materiałów reklamowych, musisz zająć się projektowaniem i drukiem ulotek. Jeśli zależy ci na wysokiej jakości usług i szybkim dostarczeniu ulotek do klientów i skrzynek pocztowych w blokach i domkach jednorodzinnych, najlepiej zlecić te działania profesjonalnym firmom zatrudniających grafików, roznosicieli ulotek i korzystających ze sprawdzonych drukarni. Taką firmą jest m.in. operator pocztowy Ulotki24.

Projektowanie ulotki reklamowej – co musisz wiedzieć?

Handel e-commerce to jedna z branż korzystających na co dzień z ulotek reklamowych. Pierwszym krokiem przy projektowaniu materiałów reklamowych (broszur, ulotek, katalogów, plakatów) jest wybór odpowiedniego formatu (np. ulotka DL, ulotka A5, plakat B1, plakat A1). Następnie należy zadbać o odpowiednią oprawę graficzną. To zadanie najlepiej jest zlecić profesjonalnym grafikom, którzy nie tylko zadbają o unikalny, nieszablonowy projekt ulotki, ale także o odpowiednie rozmieszczenie treści,  dobór kolorów i ogólną estetykę wykonania.

Estetycznie i starannie wykonany projekt ulotki jest niezbędny do tego, aby po wydruku ulotka wyglądała solidnie i zwracała uwagę odbiorców na dłużej niż kilka sekund. Zwróć również uwagę na to, aby po wykonaniu projektu zostały Ci przekazane do niego prawa autorskie. To standardowa praktyka w Ulotki24. Dzięki temu będziesz mógł bez obaw drukować swoje ulotki, kiedy chcesz i ile chcesz.

Jak szybko dostarczyć ulotkę do rąk odbiorców?

Ulotki24 zajmuje się nie tylko kreacjami graficznymi materiałów reklamowych, ale także drukiem ulotek w sprawdzonej drukarni online. Możemy wydrukować dla Ciebie także gotowe projekty ulotek. Takie ulotki mogą zostać dostarczone bezpośrednio do naszej firmy. A co za tym idzie, ich kolportaż rozpocznie się bardzo szybko. Ulotki zostaną dostarczone do rąk Twoich odbiorców, a Twoje zyski zaczną rosnąć!

Jakie są formy kolportażu ulotek reklamowych?

Ulotki24 to profesjonalny operator pocztowy o numerze B-00638. Zajmujemy się dystrybucją materiałów reklamowych w każdej ilości. Możesz zlecić nam jednorazowy kolportaż ulotek reklamowych lub zdecydować się na stałą, regularną współpracę.

Współpracujemy z najbardziej uznanymi markami, takimi jak Biedronka, Bel-Pol, Elzamech. Zajmujemy się także kolportażem ulotek samorządowych i wyborczych. Dostarczamy materiały reklamowe do skrzynek pocztowych w domkach jednorodzinnych i blokach w małych i dużych miejscowościach (w tym również w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Nowym Targu, Radomiu, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu). Oferujemy między innymi:

 • Kolportaż punktowy – dostarczenie ulotek reklamowych do konkretnych punktów w rejonie dystrybucji np. szkół, przedszkoli, galerii handlowych, szkół wyższych, ośrodków zdrowia, urzędów, szpitali, aptek itp.
 • Kolportaż bezadresowy i adresowy – materiały reklamowe umieszczane są w skrzynkach pocztowych w blokach i domkach jednorodzinnych.
 • Wydawanie ulotek klientom i przechodniom przez profesjonalnych roznosicieli ulotek oraz hostessy.
 • Plakatowanie słupów reklamowych oraz tablic informacyjnych.

Gwarantujemy profesjonalny kolportaż materiałów reklamowych oraz weryfikację pracy naszych pracowników. Dbamy o to, aby dostępne dla klientów raporty były szczegółowe i zawierały wszelkie niezbędne informacje. Stosujemy kilka etapów weryfikacji rzetelnego roznoszenia ulotek. Szczegółowy zakres oferty kolportażu oraz projektowania ulotek reklamowych, a także cennik można uzyskać po kontakcie z naszym przedstawicielem.

Operator internetu

Ulotki reklamowe to jedne z najbardziej uniwersalnych form promocji i kampanii reklamowych. Przy czym warto wziąć pod uwagę, że obecne ulotki znacząco różnią się od tych, które jeszcze kilka – kilkanaście lat temu można było znaleźć na ulicach największych miast w Polsce, czy też w skrzynkach pocztowych domków jednorodzinnych i bloków. Obecnie duży nacisk kładzie się na wysoką jakość wykonania projektu ulotki reklamowej oraz jej druk na wysokiej jakości papierze. Tyczy się to również ulotek reklamowych w branży handlowej. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi firma Ulotki24. Naszym klientom oferujemy kompleksowe usługi związane z projektowaniem, drukowaniem i kolportażem materiałów reklamowych.

Ulotka reklamowa – co powinna zawierać?

Zbyt duża ilość tekstu na ulotce reklamowej, może zniechęcić odbiorcę. Tworząc projekt ulotki, warto więc być oszczędnym w słowach i skupić się na konkretnych cechach reklamowanego produktu lub usługi. Chaos informacyjny na pewno nie zwróci uwagi odbiorców, a prędzej spowoduje, że ulotka szybko trafi do kosza. Co powinna zawierać dobrze wykonana ulotka reklamowa? Z naszego doświadczenia wynika, że należy zmieścić na niej między innymi:

 • Podstawowe informacje o firmie – nazwę, logo, dane teleadresowe;
 • Krótki opis produktu lub usługi handlowej – koniecznie uzupełniony o korzyści, które wynikają dla klientów z jego wyboru;
 • Hasło reklamowe – chwytliwe, krótkie i łatwe do zapamiętania;
 • Wezwanie do akcji – można je uzupełnić o informacje na temat np. aktualnych promocji;
 • Odnośniki do social mediów lub strony internetowej – obecnie coraz popularniejsze są także kody QR, które pozwolą odbiorcom na przejście na stronę WWW lub profil na kanale społecznościowym bez konieczności przepisywania nazwy firmy do paska wyszukiwarki. Ważne, szczególnie przy ulotkach reklamowych skierowanych do młodych odbiorców.

Ulotka reklamowa to niewielka forma reklamy. Standardowym rozmiarem ulotki jest DL (99×210 mm). Często spotykane formaty to też A7, A6 i A5. Jeśli obawiasz się, czy tekst zmieści się na tak niewielkiej ulotce, możesz skorzystać także z oferty ulotek składanych lub broszur. Zalecamy jednak ograniczenie zbędnego tekstu do minimum i skupienie się na tym, co faktycznie interesuje odbiorców i jest w stanie zapaść im w pamięć, już po pierwszym zatknięciu się z materiałem reklamowym.

Jak zaprojektować skuteczną ulotkę reklamową?

Firma Ulotki24 zajmuje się profesjonalnymi kreacjami graficznymi ulotek i materiałów reklamowych (broszur, katalogów, teczek ofertowych, plakatów wielkoformatowych, a także grafik do social mediów i na strony internetowe itp.). Nasi graficy i user experience designer tworzą nieszablonowe projekty, do których przekazujemy prawa autorskie. Jeśli zlecisz takie zadanie profesjonalistom, będziesz mieć pewność, że Twoja ulotka spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów i wyróżni ją nowoczesny design.

Nowoczesna i skuteczna ulotka reklamowa – jaka powinna być?

Tworząc ulotkę reklamową samodzielnie, musisz pamiętać o dobrych praktykach związanych z wyglądem nowoczesnych materiałów reklamowych. Do najczęściej popełnianych błędów przy projektowaniu ulotek i materiałów reklamowych, należą:

 • Brak odpowiedniego wyeksponowania najważniejszych informacji – ulotka, która trafia do skrzynek pocztowych w blokach lub domkach jednorodzinnych, albo jest wydawana do rąk klientów, musi szybko przykuć ich uwagę. Jeśli tak się nie stanie, już po kilku sekundach może trafić do kosza. Pamiętaj więc o wyróżnieniu kluczowych informacji np. hasła reklamowego, informacji o promocji, kodu rabatowego etc.
 • Przekaz niedopasowany do grupy docelowej – pamiętaj, aby treść ulotki zawsze była napisana językiem, który trafi do Twojej grupy docelowej. Tutaj łatwo o zapomnienie się. Szczególnie jeśli na co dzień skupiasz się na relacjach biznesowych itp., a ulotkę kierujesz np. do nastolatków. Ulotkę musisz dopasować do potrzeb odbiorców. Tyczy się to zarówno treści, jak i grafiki.
 • Nieodpowiednie grafiki – projektując ulotkę reklamową, pamiętaj o odpowiednim rozmieszczeniu treści i wybraniu odpowiednich kolorów liter i tła. Połączenia typu niebieskie litery i czarne tło są nieczytelne i mogą zniechęcić do zapoznania się z treścią ulotki. Zwróć również uwagę na to, czy obrazy, z których korzystasz, nie są objęte prawami autorskimi.

Po zaprojektowaniu ulotki należy zlecić jej druk. Ulotki24 zajmuje się również drukiem ulotek w sprawdzonej drukarni internetowej z dostawą za 0 zł. Drukujemy także gotowe projekty ulotek reklamowych. Korzystając z usług drukarni, zwróć uwagę na to, aby materiały reklamowe zostały wydrukowane na wysokiej jakości papierze o odpowiedniej gramaturze.