Ulotki restauracja

Jak powinna wyglądać ulotka restauracji?

Gastronomia to branża, w której ulotki reklamowe wciąż wiodą zdecydowany prym w reklamie bezpośredniej. Z ich pomocą możesz poinformować gości o otwarciu nowego lokalu, promocjach czy menu. Bardzo dobrze sprawdzają się one szczególnie w miejscowościach turystycznych (np. Kraków, Poznań, Wrocław, Szczecin, Gdynia, Gdańsk, Katowice, Nowy Targ, Warszawa), gdzie lokali gastronomicznych jest bez liku, a turyści często nie wiedzą, gdzie udać się po smaczne i zdrowe jedzenie. Co sprawia, że ulotki reklamowe czy broszury są tak popularne i wciąż sprawdzają się w przypadku zarówno nowych lokali, jak i znanych restauracji? Przede wszystkim odpowiedni projekt ulotki (kreacja graficzna) oraz profesjonalny kolportaż.

ulotki restauracji

Z jakich elementów składa się ulotka reklamowa?

Dobrze zaprojektowana ulotka reklamowa restauracji posiada kilka elementów. Przede wszystkim ważne jest odpowiednie wyeksponowanie nazwy firmy czy marki oraz danych teleadresowych. W końcu, jeśli odbiorcy zainteresują się Twoją ofertą, muszą wiedzieć, gdzie Cię znaleźć! Ulotka reklamowa powinna zawierać niewielką ilość treści. Musisz zainteresować odbiorców krótkim, chwytliwym hasłem i obietnicą konkretnych korzyści (np. smaczna kuchnia polska, pizza z oryginalnych włoskich składników etc.). Takie ulotki wyróżniają się największą popularnością wśród klientów.

Pozostając w temacie treści, warto pamiętać również o CTA, czyli wezwaniu do działania. Nie jest to tylko kwestia odpowiedniego hasła. Za CTA często służy np. kod rabatowy albo informacja o tym, że oferta jest ograniczona czasowo. Typu: kawa za 5 zł, tylko do godziny 12.00. Wywoła to w odbiorcach poczucie, że nie mogą się długo zastanawiać czy wahać. Tym samym szybciej trafią oni do twojego lokalu gastronomicznego. Obecność unikalnych kodów rabatowych czy dołączanie do broszur voucherów to także prosty sposób na to, jak zmierzyć efektywność kampanii reklamowych.

Jaka grafika na ulotkę reklamową lokalu gastronomicznego?

Na pewno słyszałeś o tym, że ludzie „jedzą oczami”. Już sam widok apetycznych dań, chrupiącego kurczaka czy świeżo wypieczonego chleba pobudza w odbiorcach apetyt. Nawet jeśli nie byli do tej pory głodni, po kontakcie z taką grafiką mogą poczuć ssanie w żołądku. Co to oznacza dla projektantów ulotek reklamowych restauracji, barów czy food trucków? Konieczność umieszczenia na materiałach reklamowych oryginalnej, odpowiedniej fotografii. Pamiętaj jednak, że większość grafik, które możesz znaleźć w sieci, objęta jest prawami autorskimi. Nie możesz więc ich rozpowszechniać (np. na ulotkach, plakatach, broszurach) bez pozwolenia.

Oczywiście zdjęcie na ulotkę możesz zrobić samodzielnie. Jednak o wiele lepszym i szybszym rozwiązaniem niż samodzielne korzystanie z gotowych szablonów, jest zlecenie kreacji graficznej ulotki profesjonalnym firmom, zatrudniających najlepszych grafików. Taką firmą jest Ulotki24. Dla naszych klientów tworzymy unikalne, nieszablonowe ulotki oraz materiały reklamowe (np. teczki ofertowe, plakaty, broszury, katalogi, wizytówki, projekty logo, a także grafiki do social mediów i na strony internetowe). Dokładamy wszelkich starań, aby ulotki przyciągały uwagę odbiorców i odpowiadały preferencjom grupy docelowej, do której są skierowane. Tyczy się to zarówno samej grafiki, jak i treści prezentowanej na ulotce.

ulotka pizzerni

Forma graficzna ulotki reklamowej restauracji

Zanim zdecydujesz się na projekt i druk ulotek, musisz wybrać jej format graficzny. Ulotki24 oferuje opracowywanie projektu ulotek w formatach A3, A4, A5, DL, a także plakatów B1, A1, A2, A3. Możemy także przygotować projekty ulotek w nietypowych kształtach, które z pewnością zwrócą uwagę odbiorców i wyróżnią materiały reklamowe na tle tych oferowanych przez konkurencyjne lokale.

Warto postawić również na wysokiej jakości papier. Dzięki temu ulotki nie tylko będą bardziej wytrzymałe. Nietypowy kształt, czy wysokiej jakości wydruk i wykonanie wpływają także na odbiór ulotki. Takie praktyki pomagają w zdobyciu zaufania klientów. Świadczą bowiem o tym, że zwracasz uwagę na detale i szczegóły, a tym samym Twoja oferta staje się bardziej atrakcyjna w oczach odbiorców. Oferujemy druk ulotek w sprawdzonej drukarni internetowej. Z pewnością tak zaprojektowane i wydrukowane ulotki spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.